Hz. Amine'ra' dilnden doğum hadisesi  112j
Hz. Amine'ra' dilnden doğum hadisesi  112j
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaRADYOGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
SITEMIZIN FORMU ACILMISTIR :::::::: SITEMIZDEN KONULARA KATILMAK VE PAYLASMAK ICIN ÜYE OLUNUZ SIMIDEN ALLAH RAZI OLA:::::: LÜTFEN ARGO KÜFÜRLÜ KELIMELRDEN SAKINIZ ALLAH RAZI OLA:::: ISTERSENIZ RADYOMUZU DINLEYEBILIRSINIZ :::: KUDI FM

Hz. Amine'ra' dilnden doğum hadisesi

YazarMesaj
EyLüL

TÜRCÜBE PUAN : 48

Hz. Amine'ra' dilnden doğum hadisesi  Empty
MesajKonu: Hz. Amine'ra' dilnden doğum hadisesi    Hz. Amine'ra' dilnden doğum hadisesi  I_icon_minitimeÇarş. Ağus. 25, 2010 8:02 am

Resulullah''sav'' Dünya'yı şereflendirdiği gece

Rebiülevvel ayının 12. gecesi.Vakit[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] seher vakti günlerden pazartesi miladi 571 nisan ayının 2o'simütavazi bir ev. Evde annelerin en güzeli[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]en hayırlısı nur sahibi Hz. Amine'ra' O evde dünyaya getirdi kainatın efendisini. Kendi dilinden doğum hadisesi:

''Hamileliğimin 6. ayı idi rüyamda karşıma bir zat çıktı ve dediki Bil ki ya Amine sen alemlerin en hayırlısına hamilesin.Doğurunca ismini MUHAMMED koy ve bu durumdan da kimseye bir şey deme.

Doğum anım geldiğinde kayın babam Kabe'yi tavafa gitmişti.Bir sesle irkildim ve korktum.Bir de ne göreyim beyaz bir kuş yanıma geldi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kanatları ile sırtımı sıvazladı[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yan tarafa dödüğümde bana bir kase içersinde şerbet sundular[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] şerbeti içtiğimde beni bir nur denizi sardı ve Muhammed dünyaya geldi.Ortalık aydınlandı.

O aydınlıkta batıda bir bayrak[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] doğuda bir bayrak ve Kabe'de bir bayrak gördüm. Ve yine bir ses işittim doğuları ve batıları dolaştırın[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] deryaları gezdirin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tüm yaratılanlar Muhammed'i ismiyle[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sıfatı ile tanısınlar diyordu.

Not:Mevlid: Efendimiz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]peygamberimiz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]rehberimiz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] önderimizHz. Muhammed'in''sav'' doğum günüdür. Ne mutlu O'na inananlara[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne mutlu O'nun yolunda olanlara.

Habibim[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] de ki:[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ı seviyorsanız bana uyun ki[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ta sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın.(Al-i İmran31)

And olsun ki; Resulullah sizin için[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ı çok zikredenler için güzel bir örnektir.

(Ahzab21)
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Hz. Amine'ra' dilnden doğum hadisesi
1 sayfadaki 1 sayfası