AnasayfaRADYOGaleriSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap
SITEMIZIN FORMU ACILMISTIR :::::::: SITEMIZDEN KONULARA KATILMAK VE PAYLASMAK ICIN ÜYE OLUNUZ SIMIDEN ALLAH RAZI OLA:::::: LÜTFEN ARGO KÜFÜRLÜ KELIMELRDEN SAKINIZ ALLAH RAZI OLA:::: ISTERSENIZ RADYOMUZU DINLEYEBILIRSINIZ :::: KUDI FM

Paylaş | 
 

 TEVBE EDiP BAĞIŞLANMA DiLEMEYi UNUTMAYIN

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
EyLüLMesaj Sayısı : 16
TÜRCÜBE PUAN : 48
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 25/08/10

250810
MesajTEVBE EDiP BAĞIŞLANMA DiLEMEYi UNUTMAYIN


Sonra gerçekten Rabbin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] cehalet sonucu kötülük işleyen[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sonra bunun ardından tevbe eden ve ıslah olanlar(la beraberdir). Şüphesiz Rabbin bundan sonra bağışlayandır[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] esirgeyendir. (Nahl Suresi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 119)


[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Samimiyetin [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın Katındaki önemini anlayan kişi nasıl bir hata yapmış olursa olsun[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'a yönelip bağışlanma dileme ve tevbe etme imkanı olduğunu bilir. Bu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın sonsuz merhametinin bir yansımasıdır. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sonsuz bağışlayıcılığını ayetlerinde şöyle haber vermiştir:Kim kötülük işler veya nefsine zulmedip sonra [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'tan bağışlanma dilerse [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ı bağışlayıcı ve merhamet edici olarak bulur. (Nisa Suresi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 110)[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kullarına her türlü hata için geri dönüş imkanı tanımıştır. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Katında geçerli olan yapılan hatanın küçük ya da büyük olması değil[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kişinin samimiyetidir. Bu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kuşkusuz müminler için çok büyük bir rahmettir.
Ve 'çirkin bir hayasızlık' işledikleri ya da nefislerine zulmettikleri zaman[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ı hatırlayıp hemen günahlarından dolayı bağışlanma isteyenlerdir. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'tan başka günahları bağışlayan kimdir? Bir de onlar yaptıkları(kötü şeylerde) bile bile ısrar etmeyenlerdir. (Al-i İmran Suresi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 135)Şu bilinmelidir ki[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yapılan hata her ne olursa olsun[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] insanların zihinlerinde büyüttükleri en büyük suç bile olsa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] arkasından gelen samimi bir pişmanlıkla bağışlanma dileyerek [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'a içten yöneliş[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kişiyi bu yükten kurtaracaktır.[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bir insan şu dakikaya kadar dinsiz olarak yaşamış olabilir[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tüm ömrünü [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın razı olmayacağı bir şekilde geçirmiş de olabilir. Ama bir anda samimi ve kesin olarak aldığı bir kararla tevbe etmesi karşılığında[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın bağışlamasını ve tevbesini kabul etmesini umabilir. Unutmayın [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'a karşı işlenen suçlardan samimi bir tevbe ile kurtulmak bir anlık karara bağlıdır ve tek kurtuluş yoludur. Fakat önemli olan [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'a verilen sözün tutulması ve [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın tavsiye ettiği samimiyeti yakalayabilmektir. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tevbe ile ilgili olarak bir ayette şöyle buyurmaktadır:[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'ın (kabulünü) üzerine aldığı tevbe[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ancak cehalet nedeniyle kötülük yapanların[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sonra hemencecik tevbe edenlerin(kidir). işte [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] böylelerinin tevbelerini kabul eder. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bilendir[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hüküm ve hikmet sahibi olandır. Tevbe; ne[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] kötülükleri yapıp-edip de onlardan birine ölüm çatınca: "Ben şimdi gerçekten tevbe ettim" diyenler[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ne de kafir olarak ölenler için değil. Böyleleri için acı bir azab hazırlamışızdır. (Nisa Suresi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 17-18)
Siz de yaptığınız hata her ne olursa olsun hemen tevbe etmeyi ve [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'tan af dilemeyi sakın unutmayın. Her an ölümün size gelebileceğini ve bunun için belki de bir daha fırsatınızın olamayacağını düşünerek hemen şimdi tevbe edin.Kuşkusuz bu[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'a gerçekten iman edenler dışındakilere ağır gelir. (Bakara Suresi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 45) Ama şunu da unutmayın ki o insanlar cehenneme boyun bükmüş kişiler olarak (Mümin Suresi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 60)[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] yüzükoyun sürüklenerek gireceklerdir. (Kamer Suresi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 48) Ayetlerde haber verildiği üzere[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] artık onlar orada Rabbimiz'den yoksundurlar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] onlarla konuşmaz ve onları arındırmaz da:Ancak tevbe eden[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] iman eden ve salih amellerde bulunup davranan başka; işte onların günahlarını [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] iyiliklere çevirir. [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çok bağışlayandır[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] çok esirgeyendir. Kim tevbe eder ve salih amellerde bulunursa[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gerçekten o[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tevbesi kabul edilmiş olarak [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]'a döner. (Furkan Suresi[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 70-71)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Bu yazıyı burda paylaş : diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

TEVBE EDiP BAĞIŞLANMA DiLEMEYi UNUTMAYIN :: Yorum

Yorum yok.
 

TEVBE EDiP BAĞIŞLANMA DiLEMEYi UNUTMAYIN

Sayfa başına dön 

1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: ::::ISLAM BILGILERI :::: :: ::::TÖVBE ::::-
Buraya geçin: