AZABI KALDIRAN AMEL  112j
AZABI KALDIRAN AMEL  112j
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaRADYOGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
SITEMIZIN FORMU ACILMISTIR :::::::: SITEMIZDEN KONULARA KATILMAK VE PAYLASMAK ICIN ÜYE OLUNUZ SIMIDEN ALLAH RAZI OLA:::::: LÜTFEN ARGO KÜFÜRLÜ KELIMELRDEN SAKINIZ ALLAH RAZI OLA:::: ISTERSENIZ RADYOMUZU DINLEYEBILIRSINIZ :::: KUDI FM

AZABI KALDIRAN AMEL

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

TÜRCÜBE PUAN : 382

AZABI KALDIRAN AMEL  Empty
MesajKonu: AZABI KALDIRAN AMEL    AZABI KALDIRAN AMEL  I_icon_minitimeC.tesi Tem. 31, 2010 11:22 am

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Kadının biri Hasan-ı Basrîye gelerek:

"Benim kızım vefat etti. Onu rüyamda görmem için ne yapmam gerekir?" dedi.

Hasan Basri kızını görmesini sağlayacak bir şeyler öğretti ve kadın da kızını rüyasında gördü. Kızının üzerinde katrandan bir elbise, ayaklarında pranga vardı. Durumu Hasan-ı Bas-ri'ye anlattı.

Bir zaman sonra, Hasan-ı Basri kızı rüyasında cennette gördü. Başında bir taç vardı ve:

"Ey Hasan, beni tanıdın mı? Ben, sana gelerek ricada bulunan kadının kızıyım!" dedi. Hasan Basri:

"Seni bu duruma getiren nedir?" diye sordu. Kız:

"Adamın biri bizim mezarlıktan geçerken Hazret-i Peygamber'e salât u selâm getirdi. Biz beş yüz elli kişi mezarlarımızda azap görmekteydik. Bunun üzerine 'Şu adamın getirdiği salât u selâm hürmetine bu kabirdeki-lerden azabı kaldırın!' denildi."
http://kudifm.eniyiforum.org

AZABI KALDIRAN AMEL
1 sayfadaki 1 sayfası